Thursday, October 22, 2020

Kościół Boginii Bastet

 


Jaki jest cel zakładania Kościoła Bastet?
Celem założenie Kościoła Bastet jest przywrócenie kultu egipskiej Boginii Bastet, który ma pomóc ochronić Zimię przed zderzeniem z asteroidą Apophis. Dodatkowym zadaniem jest szerzenie wiedzy o kulturze i religii starożytnego Egiptu.


Symbole
Każdy wierny powinien mieć przy sobie przynajmniej jeden wisior lub figurkę przedstawiająca boginię Bastet w formie dostojnej kotki lub kobiety z głową kota na wzór wizerunku podawanego przez źródła historyczne. Dopuszczalne jest też noszenie krzyża egipskiego Ankh, skarabeusza lub oka Horusa.

Święta
„Każdego roku w dniu jej święta miasto przyciągało około 700 000 odwiedzających, zarówno mężczyzn, jak i kobiet (ale nie dzieci), którzy przybyli na liczne zatłoczone statki. Kobiety w drodze do tego miejsca zajęły się muzyką, śpiewem i tańcem. Składano wielkie ofiary i wypito ogromne ilości wina - więcej niż miało to miejsce w ciągu całego roku. ”

Czy Bastet może być zła?
Bogini Bastet posiada też swoją ciemną stronę – złej lwicy (Furii, Sechmet), która została oszukana rzeką wina, którego napiła się zamiast krwi i, pijana, została zamieniona w kotkę przez boga wojny Onurisa. Nigdy nie krzywdź kotów aby nie złościć bogini.

Kim są kapłani?
Kapłani są osobami, których wiedza i mądrość (w pewnych dziedzinach) przewyższa wiedzę i mądrość innych ludzi. Kapłani to osoby wykształcone i aktywnie szerzące kult Boginii Bastet.

Z czego składa się człowiek?
Upraszczając - z   duszy, ciała i umysłu. Dusza dzieli się na pięć części: Ren, Ba, Szeut, Ib, Ka oraz ciało określane jako Khat. Mózg jest siedliskiem demonów i pokus dlatego trzeba o niego szczególnie dbać poprzez edukacje, naukę i rozwój. Dzięki współczesnej wiedzy i nauce znamy taką możliwość – nie trzeba już usuwać mózgu aby zaznać szczęścia po śmierci.

Śmierć i życie po śmierci człowieka
Śmierć następuje w momencie oddzielenia się niematerialnych części (duszy) człowieka od ciała.
Nie jest ona końcem a początkiem życia pozagrobowego. O tym, co stanie się z duszą człowieka decyduje Sąd Ostateczny i jego uczynki za życia.

Pogrzeb historycznie
W starożytnym Egipcie zwłoki poddawano mumifikacji, Usunięte wnętrzności balsamowano i wkładano do odrębnych pojemników, tzw. urn kanopskich. Ciało zabezpieczano olejami, bandażami, nos i usta (czasem też oczodoły i uszy) wpychano lnianymi gałgankami. Bogatsi pozwalai sobie na maski przedstawiające idealne rysy zmarłego, które nakładano przed włożeniem ciała do kilku trumien. Ciała składało się w kamiennych grobowcach. Dlaczego? Ponieważ ciało jest jeszcze przez jakiś czas tymczasowym „mieszkaniem” dla duszy. Z biegiem czasu zrezygnowano z mumifikacji.

Jak grzebac zmarłych?
Obecnie chowa się zmarłych be zmumifikacji poprzez umiesczenie ciała w trumnie a trumny w ziemi. Jeśli twarz uległa zniszczeniu można na niej umieścić – zamiast starożytnej maski - zdjęcie twarzy zmarłej osoby lub całun aby powracająca dusza nie przestraszyła się. Jeśli ubieramy zwłoki do trumny to należy je ubrać w to, co osoba lubiła lub chciała nosić za życia – niekoniecznie garnitur. Dobrze jest umieścić w trumnie ulubiony drobiazg zmarłego. Ważne jest wybudowanie nawet małego ale trwałego nagrobku możliwie szybko po pogrzebie. Nagrobek ozdabiamy wedle gustu osoby zmarłej.Tym sposobem staramy się aby przejście duszy do Świata po śmierci odbyło się spokojnie i pomyślnie, wspieramy modlitwą.

Co stało się z bóstwami starożytnego Egiptu?
Ich kult został wyparty przez inne religie a bogowie zostali zapomnieni i znajdują się w uśpieniu.
Osoba zyje tak długo, jak wypowiadane i pamiętane jest jej imię. Bogowie są nieśmiertelni ale mogą mogą przejśc w letarg.

Czy można obudzić bóstwa?
Tak, można to zrobić, kierując ku nim energię i kontuując ich kult. Budznie bóstw jest niebezpieczne poieważ łatwo o naruszenie równowagi ich (i naszego) świata. Ludzie przypadkowo przywołali i zasilili mocą boga chaosu Apophis. Jak bogowie wpływają na rzeczywistość?
Wszyscy bogowie i bóstwa posługują się uniwersalną energią życia. Niektórym, niższym (uważanym za złe) bogom, bóstwom i bytom wystrczą ludzkie emocje – głównie smutek, złośći i strach. Bóg Chaosu nie jest wymagający, zadowoli się i „zasili” wszystkicm ale to, co może zaoferować i stworzyć z tego ludziom jest… chaosem.

Czy bogowie mogą tworzyć energię?
Tak ale tylko gdy tworzą świat. Gdyby któryś z bogów zaczął tworzyć energię to znaczyłoby to tyle, że stworzyłby świat (niszcząc ten istniejący). Świat został stworzony taki, jaki miał być. Do obowiązków człowieka należy utrzymanie jego energiie równowadze a bogowie ( i ich cały kult) mają ich tego uczyć. Ludzie mogą zostac zniszczeni lub nagradzani szczęściem i cudami.

Jak chronić się przed gniwem bogów?
W tym celu powołano religie monoteistyczne, które każą czcić jednego boga. Nie bez powodu każda wielka religia monoteistyczna zabrania czcić inne bóstwa – ma to uchronić przed konfliktami bogów i walką o energię ludzi. Niestety możliwości jednego boga do panowania nad ludźmi są ograniczone a ludzie łatwo zapominają o tym, co mieli robić.

Co się dzieje z energią na świecie?
Równowaga energetyczna na Ziemi została poważnie zachwiana poprzez rozwój cywilizacji. Współczesny świat rozwinąła się za szybko z pominięciem równie szybkiego rozwoju duchowego. Ludzie przestali produkować życiodajną uniwersalną, boską energię a ci, którzy ją tworza tworza jej za mało. Energia jest jednocześnie bardzo szybko „zużywana” lub wręcz niszczona. Kwintesencją złej polityki energtycznej było nazwanie niebezpiecznej asteroidy imieniem egipskiego boga Chaosu Apophis. W wyniku tego, miliony, milirdy ludzi zaczęli wymawiać jego imię i kierować ku niemu swoje emocje oraz zainteresowania, wzmacniając go i czyniąc tym samym neutralny obiekt kosmiczny jego domem. Właśnie energia chi jej jest tym, czego brkuje naukowcom do obliczeń, tym, co dzieli „prawdopodobieństwo” i „szacowanie” od pewności w odpowiedzi na pytanie – czy asteroida uderzy w Ziemię i kiedy.

Jak przywrócić równowagę i uratować Ziemię?
Ludzie muszą tworzyć uniwersalną, życiodajną energię chi aby równowaga została przywrócona. Należy też obudzić egipską Boginię Bastet, która kiedyś walczyła z bogiem chaosu Apophosem. Jest ona naturalnym wrogiem boga Chaosu, panią miłości, radości, muzyki, tańca czyli tego wszystkiego, co jest ludziom niezbędne aby produkowali życiodajną energię chi. Musimy kontynuować kult kociej boginii aby uratować Ziemię przed zagładą.

Skąd czerpać wiedzę o Boginii i kulcie?
Wiedze czerpiemy z zapisów historycznych o wierzeniach i kulcie bóstw w starożytnym Egipcie oraz z wykopalisk archeologicznych. Z racji, że kult został przez ludzi zapomniany i zastąpiony innymi religiami część obrzędów zanikła lub jest trudna do odtworzenia. Odtworzenie kultu należy do zadań kapłanów

Jak głosić kult Bastet?
Informuj ludzi o zbliżającej się katastrowie zderzenia asteroidy Apophis z Ziemią i zachęcaj do czytania artykółow na ten temat. Nigdy nie używaj tej informacji do straszenia – strach wzmacnia moc Apophosa i niszczy boską energię! Zawsze pocieszaj ludzi i nauczaj, jak mogą naprawić sytuacje poprzez kult bogini Bastet.


https://akademiaducha.pl/tag/starozytny-egipt/
https://www.odkrywamyzakryte.com/9-czesci-ludzkiej/
https://wolnemedia.net/ka-ren-i-szeut-egipska-koncepcja-duszy-i-ciala/
https://histmag.org/ka-ren-i-szeut-egipska-koncepcja-duszy-i-ciala-13014
Pomocnik Historyczny „Faraonowie” (100130) z dnia 23.04.2018; Epoka i władcy; s. 54
https://www.polityka.pl/pomocnikhistoryczny/1745866,1,jak-starozytni-egipcjanie-przygotowywali-sie-do-smierci.read
R. Hamilton, Starożytny Egipt, 2008, s. 30-34, ISBN 978-1-4075-1978-4, ISSN Parragon
https://akademiaducha.pl/bogini-bastet-w-czym-moze-ci-pomoc/

0 Komentarzy:

Post a Comment

Konstruktywna krytyka i uzasadnienie opinii mile widzialne:)
Dziękuję za komentarz!

Reklamy aukcji i konkursów będą kasowane.